Witamy w naszym sklepie!


Bomba, Legnicka Bomba !

Cukiernia Braci Müller w Legnicy Źródło zdjęcia: https://portal.legnica.eu/aktualnosci/podpowiadamy-jak-na-swieta-przygotowac-legnickie-bomby-smaczne-i-kaloryczne,17287,1,6.html  Bomba Legnicka, historyczny piernik Dolnego Śląska  Wytwórnia Bomb Legnickich Carl Meyenburg Źródło zdjęcia https://portal.legnica.eu/aktualnosci/podpowiadamy-jak-na-swieta-przygotowac-legnickie-bomby-smaczne-i-kaloryczne,17287,1,6.html


O historii Bomby Legnickiej, skąd pomysł na jej stworzenie, kto ją stworzył i jakie były jej losy przeczytasz w opracowaniu Grzegorza Sobel.   

Pierniki Wrocławskie to naturalne, rękodzielnicze wyroby powstające w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, w Piernikarni Wrocławskiej. Naszą inspiracją są dolnośląskie tradycje piernikarskie . Pierniki Wrocławskie nie są masową produkcją cukierniczą, wszystkie one są wykonywane ręcznie. W skład naszych pierników wchodzą: wiejska mąka z małych rodzinnych młynów z okolic Wrocławia, masła z małej mleczarni z Międzyborza, duża ilość pszczelego miodu bezpośrednio z pasieki oraz przyprawy korzenne zmieszane wedle naszej receptury. W każdym z pierników nie może zabraknąć dużej dawki pieprzu, wszakże piernik to pieprzne ciasteczko. W naszych piernikach nie znajdziecie oleju palmowego, polepszaczy smaku ani żadnych "E". Nasz przepis na piernik i ciasto piernikowe jest efektem wieloletniej rodzinnej tradycji i naszych własnych doświadczeń.  Staramy się aby każdy klient był zadowolony z naszych wyrobów i wkładamy całe serce w proces ich wykonania. Piernikarnia Wrocławska zlokalizowana jest tuż obok Rynku przy ulicy Kurzy Targ 5.

 
Każdy nowo zarejestrowany klient dostaje 5% rabatu na pierwsze zakupy w sklepie internetowym!!!

Zarejestruj się teraz >>

Polecane produkty

Bomba Legnicka 1 sztuka

Bomba Legnicka 1 sztuka
Bomba Legnicka 1 sztuka

Bomba Legnicka

Przepyszny historyczny piernik z Dolnego Śląska

Cena: 15,00 zł

Pierniki z czekoladą i pomarańczą

Pierniki z czekoladą i pomarańczą
Pierniki z czekoladą i pomarańczą

Czekoladowe z pomarańczą

Cena: 19,00 zł
szt.

Pierniki z migdałami

Pierniki z migdałami
Pierniki z migdałami

Pierniki migdałowe

Cena: 18,00 zł
szt.

Serce chłopczyk i dziewczynka

Serce chłopczyk i dziewczynka
Serce chłopczyk i dziewczynka

Serce z parą

Cena: 15,00 zł
szt.
  • nowość

"Ceramika Bolesławiecka" 1

"Ceramika Bolesławiecka" 1
"Ceramika Bolesławiecka" 1

"Ceramika Bolesławiecka" z Pierników Wrocławskich

Cena: 45,00 zł
szt.

Kalendarz Adwentowy

Kalendarz Adwentowy
Kalendarz Adwentowy
 Kalendarz Adwentowy
Cena: 120,00 zł

Niezłe Ciacho

Niezłe Ciacho
Niezłe Ciacho

Niezłe Ciacho

Cena: 35,00 zł
szt.
  • nowość

Niezłe Ciacho 2

Niezłe Ciacho 2
Niezłe Ciacho 2

Niezłe Ciacho

Cena: 35,00 zł
szt.

Pierniki Wrocławskie

Pierniki Wrocławskie
Pierniki Wrocławskie

Pierniki Wrocławskie

Cena: 45,00 zł
szt.
  • nowość

Pierniki z lawendą

Pierniki z lawendą
Pierniki z lawendą

Pierniki lawendowe

Cena: 18,00 zł
szt.
Co się "pierniczy" w Piernikarni
Bomba Legnicka - Liegnitzer Bombe

Bomba Legnicka - Liegnitzer Bombe.
Historyczny piernik Dolnego Śląska

Czy wiedzieliście, że w dawniejszych czasach Dolny Śląsk piernikiem stał ?
W samym Wrocławiu, ale i w wielu dolnośląskich miastach i miasteczkach lokalni piernikarze i snycerze wytwarzali pierniki i oraz formy do ich kształtowania.
Wiele z tych tradycji obecnie jest odtwarzanych i kultywowanych przez pasjonatów piernikarstwa na całym Dolnym Śląsku.
Kiermasz Produktów Regionalnych w wałbrzyskiej Galerii Victoria

Lokalne dolnośląskie produkty słyną w całej Polsce ze swojej doskonałej jakości, jednak często sami mieszkańcy Dolnego Śląska nie zdają sobie sprawy, że w ich sąsiedztwie funkcjonują uznani w skali kraju producenci wyrobów spożywczych czy rękodzieła. Wsparcie produkcji lokalnej jest przejawem patriotyzmu gospodarczego, dzięki któremu rodzinne przedsiębiorstwa "z sąsiedztwa" mogą rozwijać swoją działalność i powiększać swój wkład w rozwój Dolnego Śląska i Polski.

Zobacz wszystkie wpisy na blogu >>
Dolnośląskie tradycje piernikarskie
 Powszechnym przekonaniem jest to że pierwsze pierniki na ziemiach polskich i polska tradycja piernikarska jest najsilniej związana z miastem Kopernika czyli Toruniem. Źródła historyczne potwierdzają jednak że pierwsze pierniki na ziemiach polskich pojawiły się w Świdnicy na Dolnym Śląsku w roku 1293 a więc 100 lat przed pierwszymi udokumentowanymi źródłem mówiącym o piernikach w Toruniu. Jest to obecnie najstarsza znana wzmianka o wypiekaniu pierników na terenie Europy środkowej.


 W dawnych czasach pierniki były bardzo drogie i stać na nie było tylko osoby bardzo majętne. Warto pamiętać że w dawnych czasach kilogram pieprzu był równowartością kilograma złota. Tradycyjne, prawdziwe pierniki składają się z mąki, miodu i przypraw takich jak pieprz, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, anyż, kardamon, kolendra i inne których proporcje w mieszance stanowią zazwyczaj skrzętnie skrywaną tajemnicę każdego piernikarza. 

Piernikarnia Wrocławska i jej właścicielka Anna czerpie z własnych, rodzinnych tradycji wypieków, ale stara się odtwarzać zapomniane odmiany pierników istniejących na Dolnym Śląsku.


Niezwykle ważne są dla nas jakość półproduktów używanych do wypieku pierników oraz ich lokalne pochodzenie. Podstawowym składnikiem naszych pierników jest dobrej jakości mąka z małego regionalnego młyna. Pierniki nie mogłyby zaistnieć bez prawdziwego miodu. Naszymi dostawcami miodu są małe pasieki zlokalizowane koło Wrocławia. Do produkcji naszych pierników nie używamy oleju ani margaryny, a jedynie masła. Dobra mąka, prawdziwy miód i masło powodują, że smak pierników wrocławskich jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Ponieważ o smaku i „pierności” piernika decydują właściwie zmieszane przyprawy, to duszą naszych wyrobów jest autorska mieszanina przypraw, których proporcja stanowi tajemnicę właścicielki. Warto dodać, że w naszych tradycyjnych piernikach nie ma środków konserwujących, polepszaczy smaku ani innych produktów nowoczesnej chemii cukierniczej.

Wszystkie nasze pierniki powstają w małej manufakturze przy Kurzym Targu 5 we Wrocławiu. Można zobaczyć tam proces powstawania pierników, wziąć udział w warsztatach wypieku i zdobienia, a także spróbować wielu naszych produktów takich jak przekładaniec, piernik po litewsku, po żydowsku czy bomby legnickiej.

Od września 2018 roku jesteśmy członkiem Szlaku Kulinarnego Smaki Dolnego Śląska.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl