Warsztaty

W Piernikarni Wrocławskiej prowadzimy różne formy warsztatów. Ich cechą wspólną jest to, że tematem przewodnim są pierniki. W zależności od pory roku różnie rozkładamy akcenty na których się skupiamy. W listopadzie i grudniu są to oczywiście Święta Bożego Narodzenia, na przedwiośniu Wielkanoc a w lutym Walentynki.
Na naszych warsztatach poznacie odrobinę historii piernika ze szczególnym uwzględnieniem jej dolnośląskiego wątku, prawdopodobnie starszego niż toruński. Dowiecie się czym zajmował się snycerz i czym różni się on od stolarza. Prześledzicie drogę jaką musiał przejść młody adept sztuki piernikarskiej aby zostać uczniem mistrza piernikarskiego i po egzaminach wstąpić do cechu piernikarzy.
W trakcie warsztatów samodzielnie wyrobicie piernikowe ciasto, uformujecie jego kształt w drewnianej formie a później je wypieczecie. Integralną częścią warsztatów jest dekorowanie pierników.
W trakcie roku szkolnego w godzinach porannych prowadzimy zajęcia piernikarskie dla przedszkoli i szkół. Zajęcia odbywają się o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00
Dysponujemy dwoma salami warsztatowymi. Jednorazowo możemy przyjąć 60 osób.
Jesteśmy uczestnikami programu "Szkoła w Mieście"
Prowadzimy także warsztaty wyjazdowe i chętnie z Tobą i Twoimi podopiecznymi spotkamy się w u Ciebie.
Aby dokonać rezerwacji terminu lub otrzymać szersze informacje o naszej ofercie zapraszamy do kontaktu z nami: telefon 606 566 266 lub mail sklep@piernikiwroclawskie.pl


 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl