Pierniki Wrocławkie na IV Jarmark św. Sebastiana

Dzień dobry Polkowice i okolice ;-)

W niedzielę 09.07.2023. zapraszamy Was na polkowicki rynek na przepyszne pierniki. Nasza wizyta w Polkowicach jest związana z wydarzeniem o którym poniżej .

Rozpoczęcie Jarmarku planowane jest na godzinę 14:00, poprzedzone o 13:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła, odprawioną w intencji mieszkańców za wstawiennictwem św. Sebastiana. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się pełen emocji program, który przeniesie wszystkich w czasy rycerzy i alchemików.

O godzinie 14:30 ruszy pokaz rycerski, który wprowadzi nas w atmosferę średniowiecznych czasów. Następnie, na wielbicieli ptaków czeka prezentacja sokolnictwa. Miłośnicy tajemniczych eksperymentów będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie Alchemika odkrywającego dawne tajemnice i magiczne substancje.

Jednym z głównych wydarzeń Jarmarku będzie Turniej Rycerski o Miecz Świętego Sebastiana, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Dzielni wojownicy zmierzą się ze sobą w emocjonujących pojedynkach, prezentując swoje umiejętności i odwagę. Kolejną atrakcją będzie pokaz samurajów, który odbędzie się o godzinie 17:00.

W tegorocznym programie nie zabraknie również pokazu mody średniowiecznej, który zaprezentuje tradycyjne stroje z epoki o godzinie 18:30. Fani muzyki średniowiecznej będą mogli cieszyć się koncertem o godzinie 19:00, podczas którego dźwięki historycznych instrumentów przeniosą ich w odległe czasy. Jednak prawdziwą atrakcją dla widzów będzie walka rycerska w płonącym kręgu ognia, która odbędzie się o godzinie 20:00. Dzień zakończy o godzinie 21.00 wyjątkowy spektakl światła i ognia pt. "Czarnoksiężnik".

Na mieszkańców czekają także liczne atrakcje dodatkowe. Dmuchany średniowieczny zamek zapewni rozrywkę najmłodszym uczestnikom. Wystawa ptaków od sów po sokoły pozwoli zwiedzającym poznać różnorodność tych pięknych stworzeń. Będzie także okazja do nauki tańca ludowego, poznania osady rycerskiej, przymierzenia zbroi oraz odwiedzenia kramów kupieckich z jadłem i rękodziełem. Nie zabraknie również stanowisk rzemieślniczych oraz warsztatów kreatywnych, które pozwolą odkryć tajniki dawnych rzemiosł.

Wśród tych wszystkich atrakcji tuż obok Kawiarni CieKawa znajdziecie nasz namiot. Będziemy dla Was mieli Bomby Legnickie, Piernik Lessing, Basler Leckerli, Schlesische Bauernbissen, ciasteczka na myślenie , piernikowe brownie i wiele innych przepysznych pierników.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl