Biskupicki Złoty Kłos

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Przeglądzie Zespołów Ludowych pn. "Biskupicki Złoty Kłos", który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. w Biskupicach Oławskich (gmina Jelcz-Laskowice).

Honorowy patronat nad przeglądem objęli Ewa Mańkowska - wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Bogdan Szczęśniak - Burmistrz Jelcza-Laskowic.

Pragniemy zaprosić zespoły ludowe do udziału w przeglądzie. W letniej, czerwcowej atmosferze, Biskupice Oławskie staną się miejscem spotkania ludzi, których połączyła wspólna pasja. Naszym celem jest konfrontacja i promocja dorobku artystycznego grup i zespołów ludowych kształtujących wizerunek naszego regionu.

Informujemy również, że w tym czasie odbywać się będą VIII Targi Produktu Lokalnego, które są wspaniałą okazją, aby poznać wyśmienite produkty, wytwarzane tradycyjnymi metodami w miejscowościach naszego regionu. To świetna okazja, by posmakować kulinarnych specjałów, a także przyjrzeć się dorobkowi twórców rękodzieła i rzemiosła artystycznego.

Naszym zamiarem jest, by te dwa przedsięwzięcia stworzyły całość, przez co możliwe będzie pokazanie młodemu pokoleniu spójnego obrazu tradycji ludowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl