Biskupicki Złoty Kłos

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Przeglądzie Zespołów Ludowych pn. "Biskupicki Złoty Kłos", który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. w Biskupicach Oławskich (gmina Jelcz-Laskowice).

Honorowy patronat nad przeglądem objęli Ewa Mańkowska - wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Bogdan Szczęśniak - Burmistrz Jelcza-Laskowic.

Pragniemy zaprosić zespoły ludowe do udziału w przeglądzie. W letniej, czerwcowej atmosferze, Biskupice Oławskie staną się miejscem spotkania ludzi, których połączyła wspólna pasja. Naszym celem jest konfrontacja i promocja dorobku artystycznego grup i zespołów ludowych kształtujących wizerunek naszego regionu.

Informujemy również, że w tym czasie odbywać się będą VIII Targi Produktu Lokalnego, które są wspaniałą okazją, aby poznać wyśmienite produkty, wytwarzane tradycyjnymi metodami w miejscowościach naszego regionu. To świetna okazja, by posmakować kulinarnych specjałów, a także przyjrzeć się dorobkowi twórców rękodzieła i rzemiosła artystycznego.

Naszym zamiarem jest, by te dwa przedsięwzięcia stworzyły całość, przez co możliwe będzie pokazanie młodemu pokoleniu spójnego obrazu tradycji ludowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl