Noc Świętojańska w Zamku

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W ZAMKU PROGRAM

Od 14:00 – jarmark produktów regionalnych i tu będziecie mogli nabyć Pierniki Wrocławskie z Piernikarni Wrocławskiej

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

14 - 19 Plecenie wianków – przygotujemy przepiękne ozdoby na głowę, zapraszamy nie tylko panny! Wieczorem, wspólnie podczas parady prowadzonej przez Kapelę Brodów, rzucimy wianki w nurt Bystrzycy aby wywróżyć sobie powodzenie ;) Warsztaty bezpłatne

14 - 18 Rośliny w mieście – warsztaty urbanistyczne z WPB – warsztaty poprowadzi Patrycja Mazurek – historyk sztuki, pedagog ale przede wszystkim pasjonatka architektury. Pokaże najmłodszym jak pięknie mieszkać w szczególności jakie znaczenie ma zieleń na osiedlu. Warsztaty bezpłatne, pod patronatem Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.

14 - 18 Lalki motanki - warsztaty z WPB – Motanki to najstarsze znane nam lalki. Robiły je jeszcze nasze prababki i babcie. Lalki powstawały przez związywanie wełną i nićmi kawałków tkaniny oraz koronek. Motanki -wykonywano z określoną intencją szczęścia, dostatku i miłości- miały szczególną magiczną moc. Warsztaty bezpłatne, pod patronatem Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. budującego osiedle Kępa Leśnicka II

14 - 17 Śpiewanki dla najmłodszych (0-3 lat), inspirowane teorią uczenia się muzyki E.E. Gordona - zapraszamy na plenerowe warsztaty umuzykalniające - wyjątkowe spotkanie z muzyką dla niemowląt i małych dzieci oraz ich opiekunów. Wśród utworów znajdą się tradycyjne kołysanki wykonywane bez słów, melodie pochodzące z innych kultur oraz słowiańskie melodie związane z nocą sobótkową.
Spotkanie trwa ok 40 minut.
(4 grupy po 10 os.)
prowadzi: @Mamusic - pracownia muzyczna
Warsztat płatny: 10 zł
Zapisy: bit.ly/2Lkg1wW

16 - 18 Makramy – kwietniki ze sznurków i koralików – Warsztaty wyplatania kwietników ze sznurka techniką makramy. Za pomocą kilku węzłów, koralików, bawełnianych sznurków i doniczek wyczarujemy wiszące kwietniki gotowe do powieszenia na ścianie, suficie lub balkonie.
Warsztat płatny: 10 zł
Zapisy: bit.ly/2J6KqBX

14 - 19 Torby – warsztaty stempelkowe. Każdy z uczestników wykona własną, kolorową torbę. Do dyspozycji każdego z uczestników będą ręcznie przygotowane stemple o roślinnych wzorach (np. monstera, akacja, liść bananowca) oraz wybór kolorowych farb. Zapewniamy również podkładki, fartuchy, szmatki, pędzle oraz wszystkie potrzebne akcesoria. Za pomocą stempli drukować można kompozycje kilku roślin, patterny, wzory, jak również odbijać pojedyncze stemple. Farba dobrze trzyma się tkaniny, zaś po zaschnięciu jest trwała i odporna na pranie.
Warsztaty w formie otwartej. Uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie. Warsztaty idealne dla dzieci - farby są bezpieczne, ale mogą pobrudzić.
prowadzi: Natura Rzeczy
Warsztat płatny: 10 zł
Zapisy: https://bit.ly/2xD4dUg

16
Warzywa górą – od korzeni po liście - pokaz kulinarny
Na pokaz kuchni roślinnej połączony z degustacją zaprasza Katarzyna Gubała. Wspólnie udowodnimy, że kuchnia wege jest zdrowa, smaczna i szybka.

Od 17 koncerty:

KAGYUMA
Zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu - głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Kwartet wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie nowego, bogatego świata muzycznego. Mają za sobą wiele koncertów, m.in. w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, w Teatrze Rampa w Warszawie, czy w ramach 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Są Zwyciężczyniami festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" oraz laureatkami Nagrody Warto 2018 Gazety Wyborczej.

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

Kapela Brodow - muzyka do tańca
Kapela Brodów to polski zespół folkowy, laureat licznych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku -Nowa Tradycja organizowanym przez Polskie Radio. W swoich wykonaniach zespół zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz - w przypadku muzyki religijnej - właściwy jej tematyce kontekst. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli , akordeonu ,skrzypiec , klarnetu , saksofonu ,basów kaliskich oraz przy pełnym składzie kontrabasu i perkusji

Około g. 21:30 –– parada nad Bystrzycę - rzucanie wianków. Paradę poprowadzi Kapela Brodów, zapraszamy wszystkich widzów, nie tylko tych w wiankach do wspólnego przejścia nad rzekę, gdzie rzucając wianek w nurt Bystrzycy, można wywróżyć sobie powodzenie.

Gwardia Gryfa – pokaz finałowy
Jesteśmy jedyną grupą w Polsce specjalizującą się w realizacji pokazów inspirowanych sbandieratori – widowiskową, włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Pod znakiem ognistego gryfa swoje umiejętności rozwijają jednak nie tylko atletycznie zbudowani chorągwiarze, ale także: zgrabne tancerki i zabawni animatorzy.

QI – Joanna Stoga Photography – Scenografia w amfiteatrze oraz na tarasach to fotografie roślin wykonane przy pomocy medycznego aparatu rentgenowskiego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl