Piernikowy herb Wrocławia

"Współczesny herb Wrocławia jest pięciopolowy. W prawym (heraldycznie)* ,górnym rogu w czerwonym polu znajduje się ukoronowany lew czeski – symbol przynależności do dawnej Korony Królestwa Czeskiego, w lewym górnym rogu czarny Orzeł Śląski (zgorzelec) w złotym polu z białą przepaską henrykowską na piersi i skrzydłach zwieńczoną krzyżem. W lewym dolnym, złotym polu znajduje się duża litera W od łacińskiej nazwy miasta Wratislavia, w prawym dolnym, czerwonym polu osadzone na odwróconej koronie popiersie świętego Jana Ewangelisty (patrona kaplicy na ratuszu) w nimbie (czasem uznawane również za głowę św. Doroty). W centrum tarczy mieści się srebrna misa z odciętą głową świętego Jana Chrzciciela, patrona katedry wrocławskiej."
Tyle cytatu z Wikipedii.

W Piernikarni Wrocławskiej stworzyliśmy inny wymiar herbu Wrocławia wykonując go z piernika. Może nie jest idealny, ale jest nasz i piernikowy, tzn. był nasz bo już przekazaliśmy go odbiorcy.

Herb miasta Wrocławia

* Ważna uwaga do stron herbu-tarczy herbowej: kolejność heraldyczna, w której patrzy się od strony rycerza trzymającego tarczę, zatem prawa strona tarczy herbowej dla osoby patrzącej na nią z zewnątrz to strona lewa.

#herb #wroclaw #wroclove #wroclovers #madeinwroclaw #dolnyslask #tarczaherbowa #tarcza #armorialbearings
#shield #coatofarms #wappenderstadt #wappenschild #schild #piernik #pierniki #pierniczki #gingerbread #lebkuchen #piernikiwroclawskie #piernikarniawroclawska #handmade #bake #cake #cookies #cookie #sign
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl