Wolne terminy na warsztaty piernikarskie w kwietniu i maju

Kochani

Pojawiły się wolne miejsca do skorzystania z porannych warsztatów piernikarskich w Piernikarni Wrocławskiej które mogą być realizowane w ramach programu Szkoła w Mieście.


Wolne terminy mamy już w bieżącym tygodniu od 23.04.2019. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych oraz dla przedszkoli.


Spotkania odbywają się w Piernikarni Wrocławskiej. a w ich trakcie poznacie historię piernika i wykonacie piernikowe ozdoby !


Wzorem dawnych piernikarzy wyciśniecie piernik figuralny z drewnianej formy, a podczas kiedy będzie on wypiekany zapoznacie się ze sztuką zdobienia pierników za pomocą lukru królewskiego.


Będą na Was czekać: ciasto piernikowe do piernika figuralnego oraz dwa przygotowane wcześniej do zdobienia serca, trochę gotowych ozdób, worki cukiernicze z kolorowymi lukrami i przemiła piernikarka.

W trakcie warsztatów dowiecie się :

- jak powstał piernik,
- skąd pochodzi piernik,
- dlaczego mówimy że piernik jest „pierny”,
- kto onegdaj mógł zostać piernikarzem,
- kim jest snycerz,
- dlaczego piernik w dawnych czasach był sprzedawany w aptekach,
- wiele innych piernikowych ciekawostek.


Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 9:00.

Zajęcia trwają około półtorej godziny. Koszt zajęć to 18 zł od uczestnika. Opiekunowie wchodzą za darmo i otrzymują kawowo - piernikowy poczęstunek.

W celu sprawdzenia wolnych terminów oraz rezerwacji Państwa warsztatów prosimy o kontakt pod numerem 606 566 266 lub mailem sklep@piernikiwroclawskie.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl