Bomba Legnicka-historyczny piernik Dolnego Śląska

Bomba Legnicka to tradycyjny, historyczny piernik Dolnego Śląska . Piernik po raz pierwszy  został wypieczony w 1853 roku w Legnicy w piekarni braci Müller. Początkowo piernik był wypiekany tylko na Boże Narodzenie, aby z czasem stać się produktem całorocznym. Zwiększająca się popularność bomb sprawiła, że kolejni piekarze-cukiernicy rozpoczynali produkcję bomb. W XX wieku w Legnicy działało 3 większych producentów Bomb Legnickich, którzy zaopatrywali w bomby całe Niemcy. W 1945 roku w związku ze zmianą granic zaprzestano produkcji Bomb Legnickich w Legnicy a były one produkowane na terenie Niemiec Zachodnich.   W chwili obecnej staramy się przybliżyć historię dolnośląskiej tradycji piernikarskiej a Bomba Legnicka jest jednym z jej przykładów.

Bomba Legnicka wytwarzana przez Pierniki Wrocławskie została doceniona przez jury wielu konkursów, np 03.04.2021. w Poznaniu.

Historia Bomby Legnickiej,  

 

Otrzymane przez nas nagrody są potwierdzeniem wysokiej jakości i unikalności wytwarzanych przez nas pierników. Są też dla nas najlepszym docenieniem codziennej pracy i wysiłku oraz serca jakie wkładamy w nasze pierniki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl